INFORMACE E-GRAMU

Na E-gramu byly v posledním měsíci publikovány nové metodiky pro SIPVZ v roce 2005. Je v nich mnoho nového a je třeba je ve vlastním zájmu dobře prostudovat. Zcela zásadní novinkou je, že škola musí o každou dotaci předepsaným způsobem žádat. Peníze na ICT vzdělávání tedy již nedostávají školy automaticky! Dosud přijaté metodiky neřeší vzdělávání pedagogických pracovnic MŠ, vychovatelů v některých školských zařízeních apod.

Ke dni 1. ledna 2005 ukončil na MŠMT pracovní poměr PhDr. Stanislav Siňor, CSc. Patřil k zakladatelům současného systému ICT vzdělávání pedagogů a má velkou zásluhu na jeho dosavadním úspěšném průběhu. Jeho agendu (především organizace volitelných modulů P) přebírá Mgr. Ondřej Neumajer (neumajero@msmt.cz), který pracuje na MŠMT od léta 2004 a kterého patrně z dřívějška znáte jako garanta volitelného modulu P - "Publikování na internetu" a člena výboru JŠI.

Připomínám školicím střediskům povinnost vést tabulku proškolených učitelů. Tabulka je ke stažení na http://www.e-gram.cz/index.asp?linkid=131919211144&jazyk=cz. Za rok 2004 (myšlena jsou školení financovaná z dotace pro rok 2004) budeme tato data od Vás sbírat nejdříve koncem března 2005. Nezapomínejte v této tabulce uvádět na samostatném řádku udělení závěrečného certifikátu P (tomu, kdo absolvoval P0 + 2 x PV). Kód je "QZ".

Prosíme Vás o pomoc při předávání informací běžným školám. Informovanost některých je stále nedostatečná. V této souvislosti je také potřeba věnovat pozornost webům školicích středisek, které by měly včas přinášet ostatním školám dostatek relevantních, aktuálních a přehledně zpracovaných informací. V závěru roku 2005 se bude síť školicích středisek optimalizovat – certifikáty budou prodlužovány pouze takovým, která slouží i školám ve svém okolí a včas přesně plní všechny povinnosti.

RNDr. Jaromír Šubrt
Odbor 55 - SIPVZ