SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA K EVROPSKÉMU DNI JAZYKŮ

Dne 26. 9. 2006 proběhla na naší škole soutěžní přehlídka k Evropskému dni jazyků.

Tématem letošních oslav byla Hudba evropských národů. Soutěžili žáci 4. - 6. třídy v kategorii I. a žáci 7. - 9. třídy v kategorii II.Všichni žáci se zhostili úkolu prezentovat hudbu jedné vylosované evropské země na výbornou. Ke zdaru celé akce také přispěla ochotná pomoc mnoha vyučujících. V průběhu krátkých výstupů byli diváci( žáci, učitelé a několik návštěvníků z řad rodičů) seznámeni s lidovými a populárními písněmi, klasickou hudbou a národními hymnami České republiky, Francie, Itálie, Rakouska, Velké Británie a Německa. Všichni žáci si zazpívali v českém i cizích jazycích a někteří měli příležitost předvést své umění hry na oblíbený hudební nástroj. Třídy doplnily svoje vystoupení poutavými nástěnkami a malými výstavkami CD, LP životopisných knih apod.

Vítěznou prezentací - při vzácné shodě hodnotících učitelů i žáků - se stala Hudba Velké Británie v kategorii II., kterou připravila 9. třída paní učitelky Lédlové. Mezi maldšími žáky zvítězila třída 4. paní učitelky Kovárníkové, s prezentací Hudba naší vlasti.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo 6. října a vítězné třídy si kromě pěkného diplomu odnesly i sladkou odměnu - stylový marcipánový dort ve tvaru čtvrťové noty.

Letošní oslavy Evropského dne jazyků se tak, jako i v minulých letech, velmi vydařily a učitelé i žáci se již těší na jejich příští ročník

Obrázky z této události naleznete zde v E-Albu.

Jana Lédlová

PŘESTAVBA WEBU

V následujících pár týdnech maximálně mesících bude docházet k postupné přestavbě webu, proto se Tímto omlouvám ze případné drobné výpadky a nedostatky.

Jan Zbořil,
spávce sítě

LETÁK

Leták s aktuálními informacemi o školních aktivitách naleznete ZDE (PDF).

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ 2006

V září již tradičně oslavíme na naší škole Evropský den jazyků. Letos se koná j iž pátý ročník této mezinárodní akce.Soutěžní dopoledne, tentokrát na téma „Hudba evropských národů“, se uskuteční v úterý 26. září od 8:00 do 13:00.Součástí l etošních oslav bude i tzv. videokonference od 10:00, kdy se prostřednictvím nejmodernější techniky spojí vybraní zástupci našich žáků 5.-7.ročníku se svými kamarády v zahraničí a budou mít příležitost k rozhovoru z očí do očí. Tato konference je organizována v rámci tříletého projektu Comenius, který od loňského školního roku běží na naší škole a do kterého jsou zapojeny kromě naší i základní školy ze Španělska, Francie, Itálie, Islandu, Slovenska a Německa.

Oslava Evropského dne jazyků patří k nejzdařilejším a mezi žáky k nejoblíbenějším akcím. Proto opravdu srdečně zveme dne 26. 9. k návštěvě i rodiče žáků a přátelé naší ZŠ Jasanová 2.

FOTOGRAFIE
žáků školy a učitelského sboru

PŘIPRAVUJEME...

JÍDELNÍČEK